İçeriğe geç
Ana sayfa » Genel » Projeler » M-LUA Nedir?

M-LUA Nedir?

M-LUA Nedir?

M-LUA M-Local User Alert, yani yerel kullanıcı uyarısı, yerel kullanıcı hesaplarını sürekli kontrol ederek, bilginiz olmadan yeni kullanıcı oluşturulduğunda veya kullanıcı hesaplarınızın yetkileri üzerinde değişiklikler yapıldığında sizleri bilgilendiren ve internet erişimizi keserek ağ üzerinden gelebilecek olası saldırıları savuşturan basit bir güvenlik aracıdır.

Buna benzer bir uygulama bulamadığım için geliştirmeye karar verdim. Şimdilik sadece yerel kullanıcıların yetkilerini kontrol ederek bir güvenlik sağlıyor. İlerleyen zamanlarda farklı modüller ekleyerek, başka projeler altında geliştirebilirim.

Çalışma Mantığı

İlk kurulum esnasında sizden, normalde olması gereken hesap profilinizi ayarlamanızı istiyor. Bu hesap profilini ayarladıktan sonra her 30 saniyede bir hesap profillerinizi çekerek, sizin hazırladığınız veri ile karşılaştırıyor. Eğer herhangi bir değişiklik algılar ise, internet bağlantınızı tamamen keserek sizi uyarıyor.

M-LUA

Tüm Özellikleri

  • Sizin haberiniz olmadan yeni hesap oluşturulduğunda M-LUA devreye girer.
  • Mevcut pasif hesaplarınız aktif hale getirildiğinde veya aktif hesaplarınız pasif duruma çekildiğinde yazılım devreye girer.
  • Herhangi bir değişiklik olduğunda en geç 30 saniye içerisinde sizi uyarır.
  • Herhangi bir değişiklik olduğunda en geç 30 saniye içerisinde internet bağlantınızı keserek, ağ üzerinden gelebilecek olası saldırıları atlatır.
  • Yazılım, bilgisayarınız çalıştığında otomatik olarak sessiz bir şekilde başlayabilir.
  • Yazılım başladığı esnada kendisini gizli simgelere atar. İsterseniz gizli simgelerden yazılımı görüntüleyebilir veya kapatabilirsiniz.
  • Kullanımı ve kurulumu basittir. İşletim sisteminizi yormaz, herhangi bir kasma yapmaz. Arka planda sessiz çalışır.

Kurulum

Yazılımı indirip çalıştırdığınızda, varsayılan yetkileri ayarlamadığınız için hata verecektir. Aşağıdaki yolun içerisine account.txt diye bir txt dosyası oluşturmanız ve bu txt dosyasının içerisine varsayılan ayarları yazmanız gerekmektedir.

C:\ProgramData\M-LUA\account.txt

account.txt dosyasının içerisine, M-LUA nın mevcut tespit ettiği yetkileri kopyalayarak varsayılan yetkilerinizi ayarlamış olursunuz.

Bilgisayarınız açıldığında M-LUA nın otomatik olarak başlaması için, en M-LUA üzerinde en altta bulunan “Bilgisayar başlangıcında otomatik çalışsın” seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor.

Yaptığınız bu kurulum işlemi sonrası bilgisayarınız her açıldığında M-LUA devreye girecek ve hesaplarınızı sürekli denetleyecek, değişiklik olduğunda müdahale ederek size bilgi verecektir. İsterseniz test edebilirsiniz. 🙂

M-LUA İnternet Bağlantımı Kesti, Ne Yapmalıyım?

Gizli sekmede bulunan internet bağlantınızın üzerine sağ tıklayıp sorunları gider dediğinizde internet bağlantınız tekrar gelecektir.

Video

İndirme Bağlantıları

discoverthesecurity – cloud

M-LUA Hash Değeri

017E117B4CFFE96B1215392EC1C1A222*M-LUA.exe

Geri Bildirim

Yazılım hakkında geri bildirimde bulunmak için aşağıdaki E-Posta adresini kullanabilirsiniz.

mehmet@mehmeterenakyol.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir